Zajímavosti

 1. Zakladatel firmy Heinz, Henry John Heinz, založil firmu Heinz ve věku 25 let, ale všechno začalo, když teprve v osmi létech prodal produkci z matčiny zahrádky.
 2. Heinz Tomato Ketchup byl poprvé uveden na trh v USA v roce 1876 a brzy se stal výrobkem, který známe a milujeme.
 3. Patrně tak proslulá jako je design láhví Coca-Cola a Chanel No.5, je ikonická osmistěnná láhev Tomato Ketchup firmy Heinz chráněná ochrannou známkou a je průhledná od prvního dne, aby předvedla kvalitu a čistotu výrobků firmy Heinz.
 4. Slavné číslo „Heinz 57“ přišlo na svět v roce 1896, když H. J. Heinz uviděl inzerát jedné obuvnické společnosti, která inzerovala svých 21 stylů obuvi a rozhodl se zkombinovat své oblíbené číslo 5 s číslem 7 své manželky – bez ohledu na skutečnost, že tou dobou nabízel o hodně více než 60 výrobků.
 5. Myslíte si, že montážní linka slavného modelu T Henryho Forda byla první automatizovanou výrobní linkou na světě? Patrně to ve skutečnosti byl běžící pás na pečené fazole v továrně společnosti Heinz v Pittsburghu, předvoj inovací výrobního procesu.
 6. Heinz Tomato Ketchup se stále vyrábí podle tajného receptu skládajícího se pouze z pěti ingrediencí tak, jak byl poprvé uveden na trh, včetně chutných na slunci dozrávajících rajčat, které se pěstují v Kalifornii a ve Středomoří.
 7. Po šesti létech a pěti tisících osobo hodin vývoje inovovala společnost Heinz v roce 2018 opět svůj vůbec první No Added Sugar & Salt Tomato Ketchup, přinášející skvělou chuť Heinz a zároveň nové alternativy pro fanoušky kečupu.
 8. Společnost Heinz oslavila své 55. výročí v roce 1924 tím, že pobavila svých 10.000 zaměstnanců současně v 62 lokalitách prostřednictvím „radio banketu“, který zahrnoval i projev Calvina Coolidge, tehdejšího prezidenta USA.
 9. Během II. sv. války společnost Heinz vyvinula revoluční „samo ohřívací konzervu“, aby poskytla vojenským jednotkám výživnou stravu bez ohledu na okolnosti.
 10. Recept na nejtajnější směs koření pro Heinz Tomato Ketchup je uložen v trezoru.
 11. Hvězda seriálu Přátelé, Matt Le Blanc, hrál hlavní roli v televizní reklamě Tomato Ketchup společnosti Heinz v USA v roce 1987. Uvádí se, že to byla jedna z jeho prvních hereckých rolí v reklamě, která předvedla bohatou a hustou strukturu výrobku.
 12. Heinz Tomato Ketchup, jedna z nejoblíbenějších světových omáček, byl v 90. létech oficiálně schválen agenturou NASA pro použití na Mezinárodní vesmírné stanici.
 13. V již pokročilém věku 67 let se stal dobrodružný H. J. Heinz pátým člověkem na světě, který letěl v novém vynálezu „Hydroplánu“.
 14. Britská pop star Ed Sheeran je tak velkým fanouškem Heinz Tomato Ketchup, že si nechal na svou paži vytetovat jeho ikonickou etiketu a také se uvádí, že nikdy necestuje bez láhve kečupu.
 15. V roce 1912 Heinz zavedla termín „kontrola kvality“, když podle firemních zásad mikrobiologové firmy použili vědecké metody ke zlepšení produkce a kvality potravin.
 16. Heinz Tomato Ketchup vytéká z ikonické láhve rychlostí 0,028 mil za hodinu a pokud je viskozita kečupu odlišná od této hodnoty, není kečup připuštěn do prodeje.
 17. K rychlejšímu vytékání kečupu ze skleněné láhve má společnost Heinz malé tajemství: nejúčinnější místo k poklepání na láhev Heinz je číslo „57“ na jejím hrdle, na tomto místě silně poklepejte na láhev a kečup bude vytékat mnohem snadněji!
 18. V roce 1900 byla společnost Heinz první firmou, která instalovala elektronickou reklamní tabuli v New York City – 43 stop a šest poschodí vysokou!
 19. Společnost Heinz má svůj silný inovační tým o 600 výzkumnících, který neúnavně pracuje na vývoji nových chutných receptů při využití nových dynamických technologií a také oddaný Sensory Team vyvíjející nové vzrušující chuti a výrobky pro tuto značku.
 20. V 30. létech 20 stol. se očekávalo od prodejce firmy Heinz, že je „alespoň 6 stop (180 cm) vysoký, elegantně oblečen a hlavně výmluvný“ a jeho výbava zahrnovala chromované vakuové láhve, vidličky na nakládanou zeleninu a párátka na olivy.
 21. Od roku 1985 firma Heinz pozvolna snižuje obsah cukru a soli ve svých výrobcích včetně Heinz Tomato Ketchup a Heinz Beanz tak, aby zajistila zákazníkům, že získají nové alternativy bez kompromisů vůči lahodné chuti výrobků Heinz.
 22. H. J. Heinz byl v pozadí jedné z největších reklamních dárkových akcí vůbec, když věnoval téměř milion skleniček s nakládanými okurkami ve tvaru tehdejších kečupových láhví jako suvenýry během Světové výstavy v Chicagu v roce 1893.
 23. V roce 1962 vyvinula společnost Heinz tzv. „Love Apple Pie“, jablečný koláč, který obsahoval třetinu šálku kečupu Heinz Tomato Ketchup, což zvýraznilo chuť jablka!Heinz Tomato Ketchup se v různých zemích konzumuje různým způsobem: v Nizozemí se používá na tavený sýrový sendvič, ve Švédsku jako přísada na vaření a v Německu se jí s těstovinami.
 24. Hustota Heinz Tomato Ketchup se měří pomocí zakázkového kusu soupravy s názvem The Quantifier, který zaručuje, že se dodržuje tatáž chuť, kterou tak mnozí zákazníci milují.
 25. Ve věku 42 let byl H. J. Heinz popisován jako „drobný, veselý muž oplývající ohromnou energií a podnikavostí“.
 26. Když poprvé zahájil své podnikání, odmítl H. J. Heinz prodávat své výrobky v hnědých láhvích, které se tehdy používaly k zakrytí znehodnocených přísad, místo toho zvolil průhledné láhve tak, aby předvedl kvalitu svých výrobků, což je zásada, která je u společnosti Heinz dodnes velice živá.
 27. H. J. Heinz otevřel svou první továrnu v Pittsburghu v roce 1899 a v roce 1907 přivítal více než 30.000 návštěvníků, když je pozval k návštěvě již tehdy slavného závodu.
 28. Nedávno společnost Heinz vyhlásila plán udržitelnosti, který stanoví, že do roku 2025 bude 100% jejího balicího materiálu recyklovatelného, znovu použitelného nebo kompostovatelného a že vzroste využití více recyklovatelných materiálů.
 29. Více než 650 milionů láhví kečupu Heinz Tomato Ketchup se každoročně prodá na celém světě, zatímco 1,5 milionu konzerv Heinz Beanz se každý den prodá ve Spojeném království a každou minutu se ve Spojeném království vyrobí 1.600 konzerv polévek Heinz Soups.

© 2019 Emco spol. s. r. o.

Size: XS SM MD LG XL